Leke Çıkarma

Bu sayfada günlük hayatımızda sıklıkla karşılaştığımız lekelerden kurtulma yöntemlerini/tekniklerini açıklamaya çalışacağız. Dry 34 profesyonel hizmetleri ile en zor kirlere bile rahatlıkla leke çıkarma işlemi uygulayabilmektedir. Ayrıca iletişim sayfamızdan bize ulaşarak sorunlarınızı bize iletebilirsiniz.

Leke çıkarma çok zor bir işlemdir. Özellikle hassas kumaşlarda lekelerin çıkarılması başlı başına problem olmuştur. Her kumaşın, her lekenin farklı temizlenme şekilleri vardır. Bunlar iyi bilinmezse giysilerimiz zarar görür hatta bir daha kullanılamaz hale gelir. Aşağıda sıklıkla karşılaştığımız leke çıkarma tekniklerini kısaca anlatacağız.

leke çıkarma, lekeli giysi remsi

Mürekkep lekesi :

Mürekkep lekesi kamuda çalışan, kurumsal firmalarda çalışan veya yönetici gibi üst makamlarda çalışanların baş belasıdır diyebiliriz. Büyük ücretler ödeyerek aldığımız gömlek, elbise gibi özel kumaşlara bulaşan mürekkep lekesi kimi zaman giysiyi çöpe atmakla sonuçlanmaktadır. Firmamız özel kimyasallar kullanarak mürekkep lekesini çıkarmaktadır.

Yağ lekesi :

Yağ lekesi de sinir bozucu bir lekedir. Ama lekelerin içinde en kolay çıkanlardan biridir. Çay lekesi makine yağı veya yemeklerde kullanılan yağlardan olabilir. Makine yağı için ilk yapılacak iş yağ çözücü kullanmaktır leke çıkmaz ise profesyonel destek alınmalıdır. Yemek yağı lekesi için ise ilk olarak sıvı bulaşık deterjanı kullanmalı sonuç alınmaz ise yine profesyonel destek alınmalıdır.

Çay lekesi :

Çay lekesi bilindiği gibi zor lekelerden biridir. Çay demliğimizi düşünürseniz her gün yıkanmasına rağmen belirli bir zaman sonra içi siyahlaşmaya ve tortu oluşmasına sebep olur. Çayın içinde bulunan maddeler çok yapışkandır. İlk bulaşıklarımızda gözle görülmeyen kalıntılar bırakır. Giysilerimizde de aynı şey geçerlidir. Çay lekesine ilk müdahale ılık su ile yıkamak ve ardından sıcak su ile deterjan kullanarak çitilenerek lekeyi çıkarmaya çalışılabilir. Kuru lekeler için mutlaka profesyonel destek almamız şarttır.

Kahve lekesi :

Kahve lekesi de zor çıkan lekeler içine koyabiliriz. Islak olan kahve lekesi kuru olan lekelere göre daha kolay çıkabilmektedir. Sıcak su ile deterjan kullanarak kahve lekesi çıkarılabilir. Ama kuru lekeler için de profesyonel destek almamız şarttır.

Kan lekesi :

Bir çoğumuzun midesini kaldıran kan görüntüsü giysilerimizde kalıcı izler bırakır. Kan lekesi için profesyonel destek almamız şarttır. Kan lekesinin görüntü bakımından temizlendikten sonra hijyen bir şekilde de temizlenmelidir. Özellikle nereden bulaştığı belli olmayan kan lekesinin mutlaka hijyen kurallarına göre temizlenmesi gerekmektedir. Zira kan yoluyla çok kötü hastalıklar bulaşabilmektedir. Firmamız kan lekesini profesyonel anlamda temizlemektedir.

Ketçap lekesi :

İçerisinde bir çok katkı bulunan ketçap lekesi de sinir bozucudur. Lüks bir restoranda kim üzerine ketçap bulaşmasını ister ki ? İçinde bulunan bir çok maddeden dolayı ketçap lekesi de zor çıkan lekelerdendir. Bu leke için de uzman bir kişiden destek alabilirsiniz.

Zamanımız oldukça diğer lekeler için de sizleri bilgilendirmek için makaleler yazmaya devam edeceğiz.